wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Sensacyjny zwrot akcji. Znamy finalistów

IMG_3081
fot. Roksana Rybak
Do końca dziewiątej edycji Brzezińskiej Ligi pozostał już tylko jeden, najważniejszy mecz. Do wielkiego finału, bo o nim mowa, pozostało już tylko kilkanaście dni, a w niedzielę 12 września poznaliśmy odpowiedź na pytanie kto weźmie w nim udział.
Po ponad pół roku zmagań na placu boju pozostały już tylko 2 z 15 drużyn. Do finału awansowały dwie łódzkie drużyny: debiutujący Lumumby Łódź oraz dobrze znani brzezińskiej publiczności JRK Meble.

JRK Meble to zespół prowadzony przez Radosława Brzozowskiego. Pierwszy raz do gry w Brzezińskiej lidze zgłosili się w 2019 r. i już wtedy zapisali się na kartach tych rozgrywek. Po pierwsze, był to pierwszy w historii brzezińskich rozgrywek stuprocentowo łódzki zespół. Dotychczas zdarzało się, że w skład zespołów wchodziły pojedyncze osoby ze stolicy województwa, ale JRK Meble był pierwszym, który miał w swoich szeregach tylko i wyłącznie łodzian. Po drugie i ważniejsze, w swoim debiutanckim sezonie JRK Meble od razu zdobyli mistrzostwo. Rok później poszło im w sumie niewiele gorzej, bo znów doszli aż do finału, jednak tym razem przegrali najważniejszy mecz z Red Devils. W tegorocznej edycji JRK Meble w rundzie ligowej zajęli III miejsce, w ćwierćfinałach ich rywal (Misie)... oddał dwa walkowery (!), a w półfinale nieznacznie pokonali WKS 5:3 i 7:6.

Lumumby Łódź, podobnie jak ich nadchodzący rywal, także zdołał już wyróżnić się pod względem demograficznym. Wszyscy podopieczni Vladyslava Tracha są bowiem obcokrajowcami. Przeważająca większość składu to reprezentanci Ukrainy, jednak oprócz nich znajdziemy tam także piłkarzy z Azerbejdżanu, Mołdawii i Kirgistanu. Słowo "reprezentanci" jest w tym wypadku słowem wyjątkowo adekwatnym, gdyż kilku ukraińskich zawodników tej drużyny występowało w swojej ojczyźnie na bardzo wysokich szczeblach rozgrywkowych oraz w młodzieżowych reprezentacjach kraju. Na tym jednak nie koniec. Oprócz narodowości, piłkarze Lumumby wyróżnili się również bardzo wysokimi umiejętnościami. Nie tylko zdołali dojść do finału, ale wygrali również całą rundę ligową, podczas której wygrali 12 i przegrali 2 mecze. W ćwierćfinale bez problemu rozprawili się z OKS (15:2 i 15:3), a pojedynek półfinałowy przeciwko Grubym Wiórom wymagał od nich większej determinacji, gdyż w pierwszym meczu ulegli 4:7, zaś w rewanżu wygrali aż 18:4.

Wielki finał zaplanowano na niedzielę 26 września. Na ten moment nie znamy jeszcze dokładnej godziny meczu, ale najprawdopodobniej odbędzie się o 15:30. Obie drużyny zdążyły już udowodnić swoją jakość co jest gwarancją świetnego widowiska na bardzo wysokim poziomie. Dotychczas Lumumby Łódź i JRK Meble spotkały się raz, w 8. kolejce rundy ligowej. 30 maja 2021 r. minimalnie lepsi byli JRK Meble (7:6), jednak w piłce jak i w życiu - nic dwa razy się nie zdarza, dlatego nie ma co liczyć, że finałowe starcie będzie wierną kopią tamtego widowiska.

Organizatorzy Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej już teraz zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie. Zdaniem wielu, zapowiada się najmocniejszy finał jaki kiedykolwiek był rozgrywany w ramach brzezińskich rozgrywek.

Autor: Mateusz Cieślak