Bez wypadku, ale za to z drogowymi piratami i amatorami jazdy "na podwójnym gazie". Policja podsumowała Wielkanoc

250-191730
KPP Pajęczno

Od 29 marca do 1 kwietnia na terenie całego powiatu pajęczańskiego prowadzone były działania prewencyjne pod nazwą Wielkanoc 2024. Zatrzymano 8 nietrzeźwych kierowców, w tym jednego z sądowym zakazem. Kilka osób straciło też prawo jazdy za zbyt "ciężką nogę". Szczęśliwie w naszym regionie podczas Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Miniony, świąteczny weekend to czas kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspierani policjantami z innych komórek czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Mundurowi reagowali na respektowanie obowiązujących przepisów, kontrolowali prędkość kierujących, sprawdzali ich trzeźwość oraz reagowali na wszystkie przypadki łamania przepisów prawa. 

- Podczas minionego weekendu na terenie naszego powiatu doszło do jednej kolizji. Niestety, w trakcie Świąt Wielkanocnych policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 8 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 4 prawo jazdy za przekroczenie prędkości - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek

Patrole ruchu drogowego podczas świąt wyeliminowali 4 nietrzeźwych rowerzystów oraz 4 kierujących samochodami, jeden z nich posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dla cyklistów skierowano wnioski do sądu. Kierujący pojazdami na podwójnym gazie również zostaną rozliczeni przez sąd, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. 

- Natomiast nietrzeźwy kierujący na sądowym zakazie i prawie z 1,5 promilami alkoholu w organizmie musi liczyć się już z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów i karą pozbawienia wolności do lat 5 - dodaje mł. asp. Wioletta Mielczarek

Nie zabrakło też piratów

Podczas świątecznych patroli pajęczańscy policjanci zatrzymali także czterech drogowych piratów. Nieodpowiedzialnością i brawurą na drodze w miniony świąteczny weekend "popisali się" kierujący, którzy w obszarze zabudowanym pędzili z prędkościami: 165 km/h, 109 km/h, 103 km/h i 161 km/h!

- Jeden z piratów nie posiadał uprawnień do kierowania, a jeden z nich odpowiadał w warunkach recydywy i wysokość jego mandatu wyniosła 4000 zł. Trzech piratów straciło uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, a jeden pomimo mandatu 2000 zł, odpowie dodatkowo przed sądem za jazdę bez uprawnień - podsumowuje rzeczniczka pajęczańskiej Policji.