wersja testowa serwisu

Bełchatów: Przy "Trójce" powstały nowe miejsca parkingowe. Remontu doczekała się też droga

Bełchatów: Przy "Trójce" powstały nowe miejsca parkingowe. Remontu doczekała się też droga
UM Bełchatów

W rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 powstało kilka miejsc parkingowych, zatoczka Kiss and Ride (pocałuj i jedź) i nowa droga z kostki. Ponadto wybudowany został dodatkowy wyjazd z terenu szkoły w ulice Sienkiewicza. Całość wykonanych robót kosztowała miasto ok. 200 tys. zł.

Mamy dobrą wiadomość dla rodziców dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 3, którzy zgłaszali trudności z parkowaniem w pobliżu placówki. Niewystarczająca ich zdaniem ilość miejsc parkingowych na terenie szkoły powodowała, że zmuszeni byli oni do zatrzymywania swoich samochodów na ulicy Targowej. W efekcie w dni nauki szkolnej w okolicy szkoły rano tworzyły się duże korki. Miasto postanowiło poprawić funkcjonalność układu komunikacyjnego w okolicach placówki i ostatecznie rozwiązać ten problem.

- W pobliżu budynku szkoły powstał plac wielofunkcyjny z możliwością czasowego zatrzymania. Oznacza to, że teraz zaparkować na nim może dodatkowych kilka samochodów. Jednocześnie z myślą o rodzicach dowożących swoje pociechy wybudowana została zatoczka typu K+R (Kiss and Ride). Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie miasto zastosowało już wcześniej, jak chociażby przy SP1, SP 13 i SP 4. Idea strefy polega na tym, że kierowca zatrzymuje się, by pożegnać i pozostawić dziecko, a następnie odjeżdża i zwalnia miejsce dla kolejnego samochodu. Dzięki temu, że w zatoczce pojazd może stać nie dłużej niż 1 minutę, ruch w okolicach szkoły odbywać się będzie płynnie - informują miejscy urzędnicy z bełchatowskiego magistratu.

To nie wszystko, co wykonane zostało w ramach przebudowy terenu szkolnego. Drogowcy wykonali także jednokierunkową drogę z kostki betonowej wraz z okrawężnikowaniem. Wybudowany został również nowy wyjazd z nakazem skrętu w prawo w ulicę Sienkiewicza. Za wszystkie prace magistrat zapłacił ok. 200 tys. zł.