wersja testowa serwisu

Będzie nowe rondo w Sieradzu. Podpisano umowę

1596125768f67f02bb298e2c0c32a339023d5f01fa
fot. ZDW w Łodzi

Kolejną umowę, dotyczącą rozbudowy dróg wojewódzkich, podpisano wczoraj w Sieradzu. Na skrzyżowaniu ulic: 1 Maja (DW 480) Jana Pawła II (DW 482) i 3 Maja powstanie w tym roku rondo. Wartość inwestycji to ponad 3,7 mln zł.

Skrzyżowanie w Sieradzu jest niebezpieczne m.in. ze względu na duże natężenie ruchu uniemożliwiające włączenie się pojazdów z ulic podporządkowanych. Zwłaszcza wyjazd z pobliskiego szpitala i WORDu jest szczególnie utrudniony, co powoduje powstawanie sytuacji potencjalnie niebezpiecznych.

Nowe rondo (czterowlotowe) będzie miało średnicę zewnętrzną 37 metrów z wyspą środkową o średnicy 24 metrów, pierścieniem o szerokości 1,5 metrów i jezdnią o szerokości 5 metrów. Dojazdy będą przebudowane na długości ok 50 metrów każdy, do szerokości jezdni 7 metrów i parametrów drogi klasy „G" (główna).

Powstaną również chodniki, cztery przejścia dla pieszych, fragment ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu rowerowego oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Dojazdy do ronda będą skanalizowane poprzez wysepki/azyle.

Droga zyska również nowe odwodnienie, przebudowany zostanie wodociąg. W zdecydowany sposób poprawi się również widoczność dzięki nowemu oświetleniu.

źródło: ZDW w Łodzi