52- letni pirat drogowy w rękach grupy Speed. Szaleńczą podróż Mercedesem zakończył horrendalny mandat

kpp-epj
fot. ilustarcyjne/ Policja

Z jakimi konsekwencjami może spotkać się osoba lekceważąca przepisy ruchu drogowego tym razem przekonał się 52-letni kierowca mercedesa, którzy z powodu nadmiernej prędkości stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, otrzymał 2 500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. 

Policjanci z bełchatowskiej drogówki na czele z grupą SPEED każdego dnia przyglądają się zachowaniom kierowców. Większość uczestników ruchu drogowego stosuje się do obowiązujących przepisów i porusza się z dozwoloną prędkością. Wciąż jednak zdarzają się sytuacje, gdzie policjanci reagują na zachowania kierowców, którzy drastycznie łamią przepisy ruchu drogowego.

W miejscowości Zwierzyniec na terenie gminy Drużbice w powiecie bełchatowskim w ręce policjantów z bełchatowskiej grupy SPEED wpadł 52-letni kierowca samochodu marki Mercedes. 

- Mieszkaniec powiatu łaskiego, na drodze z ograniczeniem do 50 km/h, pędził mercedesem z prędkością 131 km/h. W konsekwencji stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy bełchatowskiej policji.

Policja niezmiennie apeluje o rozsądek przypominając, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania oraz mniejsza szansa na właściwą, bezpieczną reakcję w momencie zagrożenia, czy pojawienia się na drodze przeszkody.

- Nadmierna prędkość, brawura znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnego w skutkach zdarzenia drogowego! Bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze zależy od zachowania uczestników ruchu drogowego - podsumowuje nadkom. Iwona Kaszewska.